28 листопад 2023, Вівторок, 17:34

Щодо підозр у захопленні державної влади

6 Вересня 2017г.
1504681869 1406

У додаток до обговорення теми про те, що Генпрокуратурою повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 109 КК України екс-президенту В.Януковичу та екс-міністру юстиції О.Лавриновичу у вчиненні спільно з іншими особами захоплення державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної, без рішення єдиного органу законодавчої влади в Україні – Верховної Ради України, зміни діючої Конституції України через внесення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів тексту Конституції України в редакції 1996 року та її офіційної публікації, нагадаю шановним колегам про ті застереження, які я висловлював ще півроку тому саме з приводу такої обіцянки Ю.Луценка.

ЗЛОЧИННА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯНУКОВИЧА ТА ЙОГО НАЙБЛИЖЧОГО ОТОЧЕННЯ: ХТО ПОКАРАНИЙ?

Як по мені, то абсолютно нічого не змінилось з періоду моєї публікації з цього приводу, вказані недоліки у роботі слідчих та прокурорів ГПУ не усунені, а тому я переконаний і тепер, що із плином часу «справи Майдану» невпинно будуть згасати, обмежуючись виключно піаром конкретних осіб.

Тому і з приводу висунутих підозр за цим фактом як Януковичу, так і особливо – Лавриновичу, можу визнати що реальної судової перспективи, на превеликий жаль, вони не мають, а названі мною недоліки органів досудового розслідування сприятимуть необґрунтованій реабілітації високопоставлених представників попереднього злочинного режиму!

ЛАВРИНОВИЧ ОТВЕТИЛ НА ОБВИНЕНИЯ В КОНСТИТУЦИОННОМ ПЕРЕВОРОТЕ

Ну про яку доказанність винуватості названих осіб у даному проваджені можна говорити, якщо орган досудового розслідування і процесуальні керівники не довели самої події цього злочину! Хоча б відкрити ст. 91 КПК України, де чітко зазначено, що у кожному кримінальному провадженні необхідно доказати цілий ряд обставин, в т.ч. і подію злочину, спосіб вчинення цього кримінального правопорушення, а саме винесення суддями Конституційного суду України 30.09.2010 року завідомо неправосудного рішення, завдяки якому і було повернуто Януковичу необмежену владу і країні. Підкреслюю: доказуванням цих обставин і займались слідчі ГПУ в березні-серпні 2014 року, але, чому в подальшому це провадження лежало без руху в сейфі слідчого, що дало можливість, як повідомили ЗМІ, частині судів КС змінити свої попередні викривальні показання, то це потрібно було з’ясувати в першу чергу Генпрокурору!

СЕРГІЙ ГОРБАТЮК УПЕВНЕНИЙ У СУДОВІЙ ПЕРСПЕКТИВІ СПРАВИ ПРО ЗАХОПЛЕННЯ ВЛАДИ

Джерело

Фото

18485508 432765090437116 7143097823702655490 N
Олексій Баганець Екс-заступник Генерального прокурора України, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, адвокат