25 травень 2024, Субота, 08:55

Скандал в СБУ. Як ножем по серцю

25 Січня 2021г.
ЗБ

Василь Вовк

"Как последние урки, они еще и "заказывают" друг друга. Весьма прогнозируемый конец. Теперь им только осталось нагадить друг другу перед порогом служебных кабинетов", - це пряма мова від мера Дніпра Бориса Філатова.

На жаль, у мене немає аргументів, щоб заперечити йому. Я відчуваю сором, смуток, зневіру, спустошеність…

Навіть при тому, що ще далеко не доведені (й навряд чи будуть) факти «замовлення» і «підготовки замаху».

Справа в тому, що 22 січня було зроблено черговий невдалий хід, після якого Служба опинилась у становищі, що дуже нагадує шаховий цугцванг – будь-який результат цієї історії несе негативні наслідки.

1. Якщо будуть обвинувальні акти із обвинувальними вироками – без корисливого мотиву не обійтись (винні намагались перехопити грошові потоки у своїх колег-конкурентів).

2. Якщо кримінальне провадження перейде у стадію стагнації із наступним зупиненням чи закриттям – знову корисливий мотив: інша сторона інсценувала замовлення вбивства, щоб ізолювати конкурентів та зберегти контроль над тими ж грошовими потоками.

«Хуліганка» чи «битовуха» тут ніяк не впишуться.

Я давно знайомий із Ю. Расюком і Д. Нескоромним, хоча останні роки практично не спілкувався з ними. Але не думаю, що їх індивідуальні психотипи могли наскільки змінитися - не уявляю їх чи то організаторами, чи то виконавцями, чи то пособниками у вбивстві…

Це моя особиста думка, й вона претендує на об’єктивність, оскільки дружби між нами не було - лише службові відносини…

Разом із тим у житті, тим паче такому буремному, як сьогодні - усе може бути. Тому не відкидаю й не заперечую версію слідства, яка визначена у поданні про застосування запобіжного заходу щодо Юрія Расюка…

P.S.

Реформа СБУ явно запізнилась… Тепер тільки повне перезавантаження - законодавче, організаційне, кадрове тощо.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram

Василь Вовк
Василь Вовк Екс-начальник Головного слідчого управління СБУ, військове звання - генерал-майор, заслужений юрист України