14 червень 2024, П'ятниця, 09:54

Службові квартири – таблетка для пам’яті членам ГРД

17 Серпня 2017г.
Snimok Ekrana 2016 07 06 V 21.00.27

Всеволод Розумовський, для Резонансу

Необхідність реформування житлового права є очевидною, адже й досі ми живемо за застарілим Житловим кодексом 80-х років. Окрім іншого, застарілою є ї підзаконна нормативна база в цій сфері. Так, відповідно до Положення про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Українській РСР, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 4 лютого 1988 р. N 37, службові жилі приміщення призначаються для заселення громадянами, які у зв'язку з характером їх трудових відносин повинні проживати за місцем роботи або поблизу від нього. Жиле приміщення виключається з числа службових, якщо відпала потреба в такому його використанні, а також у випадках, коли в установленому порядку воно виключено з числа жилих.

На підставі цих положень законодавство, керівники держорганів звертались з відповідними клопотаннями до районних державних адміністрацій щодо виключення жилих приміщень із числа службових, які, як правило, в подальшому приватизувались.

Так, наприклад, в період з 2011-2016 року 13 суддів Апеляційного суду міста Києва отримали службове житло. Звернення житлово-побутової комісії з клопотанням стосовно виключення жилих приміщень із числа службових, були направлені стосовно тих квартир, які були розподілені, в тому числі на діючого Голову цього суду Ярослава Головачова та члена Вищої ради правосуддя, суддю Апеляційного суду міста Києва Миколу Худика.

У Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ в період з 2011-2016 року службове житло отримали 35 суддів. В подальшому, відповідні звернення житлово-побутової комісії з клопотанням стосовно виключення жилих приміщень із числа службових, були направлені стосовно тих квартир, які були розподілені в тому числі на переможців конкурсу до Верховного Суду. Це – Валентина Симоненко, Валентина Висоцька, Олена Ситнік, Олег Ткачук, Тетяна Франтовська, а також на діючих членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – Михайлу Макарчука та Тетяну Шилову.

У період з 2010 по 2016 рік ордери на службові жилі приміщення отримали 24 судді ВАСУ. У цей же період Вищим адміністративним судом України були направлені клопотання про виключення жилих приміщень із числа службових відносно всіх зазначених суддів ВАСУ, серед яких також є переможці конкурсу до Верховного Суду – Лариса Мороз, Світлана Пасічник,Олександр Стародуб, Валентина Юрченко та Тетяна Стрелець.

НАБУ ПРОВЕЛО ОБШУК В РОБОЧОМУ КАБІНЕТІ СУДДІ ВАСУ ГОЛЯШКІНА

Перебіг конкурсу до Верховного Суду продемонстрував, що однією з підстав отримання тими чи іншими кандидатами до Верховного Суду негативних висновків від Громадської ради доброчесності слугувала приватизація суддями службового житла.

Однак, в цьому контексті слід згадати вже про екс-заступника Генерального прокурора України та кандидата на посаду антикорупційного прокурора Віталія Каська.

ЦРУ. ЯК ПРАВООХОРОНЦІ ЩОРОКУ ДІСТАЮТЬ ДАРМОВІ КВАРТИРИ

Як писала нардеп Тетяна Чорновіл, на засіданні комісії з відбору антикорупційного прокурора кандидат Віталій Касько зізнався, що отримав квартиру, яку вказав в декларації (площею 155 кв. метрів), як... службову від Генпрокуратури. В момент отримання цієї службової квартири в 2008 році її ціна на ринку була 400 тисяч доларів. Виявилось, що неодружений, бездітний Касько за час роботи в Генпрокуратурі України отримав, як службові та приватизував...дві квартири. Першу квартиру від Генпрокуратури Касько отримав в 2002 року. І хоча прокурори стоять на черзі десятки років, молодий спеціаліст, що був переведений в Київ зі Львова отримав квартиру через 2 місяця після влаштування на посаду. Ця квартира, 49 метрів кв., що знаходиться поблизу центру, була згодом приватизована і оформлена на матір Каська, яка проживає у власній 3 кімнатній квартирі у Львові. Після помаранчевої революції Касько пішов з органів прокуратури в приватну практику, повернувся в часи злочинного уряду Януковича і скоро отримав ще одну квартиру в новобудові "Печерський Квартал" 83.6 квадратних метрів.

TRANSPARENCY INTERNATIONAL ВСТУПИЛАСЬ ЗА КАСЬКО

Що тоді казали про таке наші борці за доброчесність?

Наталя Соколенко, діючий член ГРД, розповідала про Віталія Каська, що він чудова людина.

Михайло Жернаков висловлював сумніви щодо порушень стосовно приватизації В.Каськом квартир.

Роман Маселко також усіляко підтримував екс-заступника Генпрокурора.

Ви не знайдете у мережі жодного публічного засудження сумнівного отримання та приватизації службових квартир В.Каськом з боку представників ГРД чи РПР.

До речі, наразі Віталій Касько значиться як адвокат Адвокатського об’єднання «Юридична фірма «Василь Кісіль і Партнери», представники якого дивним чином отримали перемогу у конкурсі до Верховного Суду .

Тому правильна назва публікації Тетяни Чорновіл, адже коли це НАШ корупціонер, йому можна. А вказане додатково свідчить про непослідовність та подвійні стандарти деяких із тих людей, які сьогодні входять до Громадської ради доброчесності.

ОТЖИМ КВАРТИР БЕЗ КОНЦА И КРАЯ, ИЛИ ТЕСТ ДЛЯ НОВОГО ПРОКУРОРА КИЕВА