Справа Катерини Гандзюк. Тест ціною в життя - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

15 июль 2020, Среда, 00:47

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця
[the_ad id='13999']

Справа Катерини Гандзюк. Тест ціною в життя

5 ноября 2018г.
0

Українське громадянське суспільство переживає черговий шок. Нову смерть людини, яка, не сприймаючи корупцію і брехню, активно боролась з ними як могла.

Пішла з життя молода, активна жінка, - просто через те, що не мовчала.

Але справа не тільки у тому, що активна громадянська позиція стала небезпечною.

Суспільство більше не бажає миритись із знеціненням людського життя узагалі.

Суспільство не визнає право сили і безкарність.

Люди не хочуть, аби смерть Катерини Гандзюк стала черговою нерозкритою справою. Або такою, за яку сядуть виконавці, а замовник залишиться неназваним і непокараним. Тобто – виступають за домінування сили права та невідворотності покарання за злочини.

І тут, здається, держава опинилась вже на краю суспільної недовіри. У ситуації, коли у щирість заяв про чергову «справу честі» або заклики «об’єднати зусилля» задля розкриття злочину, вже ніхто не вірить. Тому, що в країні відбувається катастрофічне накопичення нерозкритих резонансних справ. Кількість яких вже перетинає будь-які припустимі межі. При цьому системність, з якою злочини здійснюються саме щодо представників громадянського сектору, кидається у вічі і зрозуміла вже не тільки правоохоронцям-професіоналам.

Тому ця справа, з урахуванням межі, до якої дійшло суспільство, є для правоохоронних органів останнім тестом на їхню професійну спроможність.

Чи залишились у «реформованих» МВС, прокуратурі, СБУ досвідчені, фахові інтелектуали-слідчі?

Чи є політична воля на те, аби їм дали можливість розплутати ребус злочину, витягнувши на світ його замовників?

Я маю надзвичайно великий досвід і можу стверджувати, що розслідування резонансних злочинів іноді «регулюється» з кабінетів, які апріорі не мають відношення до розслідування. І саме така «регуляція» в абсолютній більшості випадків не дає слідству вийти на замовників.

Отже, це тест. На профпридатність і політичну волю.

Страшно і сумно те, що заради цього чергового «тесту», знов поклала своє життя молода, чесна і патріотична людина.

Вічна пам'ять!

КНЯЗЕВ НАДЕЕТСЯ ВЫЙТИ НА ЗАКАЗЧИКОВ НАПАДЕНИЯ НА АКТИВИСТКУ ГАНДЗЮК

Микола Голомша Перший заступник Генерального прокурора України (2014 рік), професор права, доктор філософії в галузі державного управління, заслужений юрист України