22 вересень 2023, П'ятниця, 04:58

Столярчук доведе до цугундера (аудіо)

12 Лютого 2019г.
unnamed32112

Ви будете сміятись, але 12 лютого 2019 року перед генеральним, прости господи, прокурором відкрилась біль ніж реальна перспектива продовжити свої заняття в тюремних університетах – звісно, після того, як Україна буде звільнена від присутності Порошенка. Ба більш того: знайомитись з меню Лук’янівського СІЗО Юрій Віталійович має шанс за тією ж самою статтею 191 КК України, що й попереднього разу.

Розкрадання коштів державного бюджету Луценко вчинив шляхом виплати колосальних премій (йдеться про сотні тисяч гривень щомісяця) своєму заступникові Юрію Столярчуку попри те, що Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів своїм рішенням від 22 листопада 2017 року оголосила Столярчуку догану. Луценко зобов’язаний був виконати рішення КДКП, видати наказ про накладання на Столярчука дисциплінарного стягнення та позбавити свого заступника премій. Але видатний фахівець у галузі права (а ким ще може бути генеральний прокурор держави, що прагне приєднатись до НАТО та вступити в ЄС?) оголосив, що він не виконуватиме рішення КДКП, оскільки Столярчук, мовляв, оскаржив його до суду.

Очевидно, Юрій Віталійович був переконаний, що Верховний Суд, куди Столярчук подав адміністративний позов, стане на бік прокурорського начальства. Але трапилось навпаки: Велика Палата Верховного Суду відхилила позов Столярчука й 12 лютого 2019 року залишила рішення КДКП в силі (справа №800/574/17, суддя-доповідач І.В.Саприкіна). І тепер постає питання про відшкодування шкоди, завданої державному бюджету генеральним, прости господи, прокурором, який виплачував Столярчуку величезні премії, ігноруючи вимоги закону.

АУДІО:

Рекомендую передивитись цей сюжет, особливо з 6 хвилини 50 секунд, де журналістка питає в Юрія Віталійовича про причини невиконання ним рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Ось відповідь генерального, прости господи, прокурора: «Моя юна дівчинко, щоби розбиратись у цих питаннях, треба знати нормативну базу, для початку КПК, а потім – прочитати матеріали справи».

Але саме веселе – це те, за що саме Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів притягнула Столярчука до дисциплінарної відповідальності. Догана на Столярчука була накладена за незаконну спробу закрити кримінальне провадження, що розслідувалось у Департаменті спеціальних розслідувань Генпрокуратури за моєю заявою (нині ця справа вже передана до суду попри всі істерики Столярчука).

Йдеться про кримінальне провадження, зареєстроване в 2014 році у зв’язку з витівками на теренах благословенної Миколаївщини сина колишнього генпрокурора Артема Пшонки та відомого громадянина «Мультика» (він же ж Михайло Тітов). Пшонку в 2012 році зацікавили 1500 га землі в Первомайському районі Миколаївської області, під якими були поклади корисних копалин. Але власники земельних ділянок відмовились від пропозиції Артема Пшонки про спільну розробку копалин – це була і є земля сільськогосподарського призначення. Тоді Пшонка-молодший звернувся до «Мультика», а той усе організував у кращих традиціях: під керівництвом голови Первомайської райдержадміністрації Миколаївської області були виготовлені фальшиві документи на землю, а завезені з інших областей «тітушки» вчинили збройний напад на селян.

За цим епізодом за моєю заявою в 2014 році в Генпрокуратурі було зареєстроване кримінальне провадження. Двоє «тітушек» вже відбули покарання в місцях позбавлення волі, матеріали щодо трьох посадовців, які підробляли для рейдерів документи, Департамент спеціальних розслідувань направив до суду. Але безпосередній організатор злочину – така собі мадам Валешинська з бригади «Мультика», яка наймала «тітушек», завозила зброю, замовляла підробку документів і якій за це вже було повідомлено за підозру – раптом опинилась ні в чому не винуватою: заступник генпрокурора Столярчук, не маючи жодного відношення до цієї справи й не маючи навіть доступу до матеріалів розслідування, 27 лютого 2017 року виготовив постанову про закриття справи щодо Валешинської на тій підставі (вдуматись тільки), що вона звернулась до нього з цим проханням на особистому прийомі. При цьому, після знайомства з Валешинською Столярчук раптово покращив свій матеріальний добробут настільки, що зараз кримінальне провадження за фактом його незаконного збагачення зареєстроване в НАБУ.

Зрозуміло, що безумна постанова Столярчука про закриття кримінального провадження відносно Валешинської була скасована в судовому порядку, справа по обвинуваченню Валешинської урешті-решт попрямувала до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області, а КДКП 22 листопада 2017 року оголосила Столярчуку догану за цей кричущий випадок. Але Луценко замість того, щоби виконати рішення КДКП та позбавити Столярчука захмарних премій, продовжував виплачувати своєму заступникові сотні тисяч гривень кожного місяця, сподіваючись на те, що Верховний Суд скасує догану. Тож тепер мова вже йде не про невиконання Луценком рішення КДКП, а про розкрадання коштів державного бюджету в особливо великих розмірах.

Ну, що я можу сказати з цього приводу: Юрій Віталійович дурнем народився, дурнем і помре.

Джерело

Бойко_фото
Володимир Бойко Журналіст