» Свавілля системи: поліцейські зламали руку адвокатесі

06 лютий 2023, Понеділок, 23:46

Свавілля системи: поліцейські зламали руку адвокатесі

6 Лютого 2018г.
0
21d7925a-f8c8-4384-9cff-682303c238e3

Іван Правдін, ІА Зрада

В ніч на 2 лютого сталася подія, яка в черговий раз довела, що жодні судові та правоохоронні реформи не досягнуть своєї мети, якщо докорінно не змінюється сама система.

Так, оскільки в центральних органах самоврядування адвокатури вже не перший рік ніяк не реагують на численні випадки цинічних порушень прав та професійних гарантій адвокатів, то останніх почали не просто незаконно обшукувати, чи зловживати процесуальними правами, а просто бити. Чому так стається? Ймовірно тому, що у НААУ на все це реагують виключно  у якомусь химерному «паперово-млявому» вигляді – надсилаючи листи та слова занепокоєння по різних інстанціях та до закордонних організацій.

Здавалося б, наскільки вже потребував негайної реакції адвокатської спільноти випадок із побиттям адвоката Аліни Самарець.  Тоді, нагадаємо, детектив НАБУ побив адвокатесу в СІЗО. Але НААУ промовчало – й в НАБУ вирішили, а перед ким вибачатись?

І ось тепер черговий випадок. Патрульні поліцейські побили адвоката Євгенію Вакуленко, яка поверталася пізно вночі додому після проведення важких 12-годинних слідчих дій. Те, що поліцейські затримали пані Вакуленко пішки, майже біля під’їзду власної домівки, звинувачуючи у водінні авто в нетверезому вигляді, то півбіди.

Важливіше інше – без жодних підстав поліцейські так хотіли одягнути кайданки на руки адвоката, що просто зламали лікоть…

 

А це вже навіть не ганьба, а вирок усій цій реформованій поліції. Власне як і попередження усім адвокатам – не будете згуртовані, ну то вас просто переб’ють поодинці. Навіть не дивлячись, чи жінка ви, чи чоловік.

Сама Євгенія Вакуленко так прокоментувала цю подію: «Я поверталась з іншого регіону на автомобілі після проведення важкого обшуку у клієнта. Була втомлена та виснажена, тож не відразу помітила поліцейський автомобіль, який мене переслідував деякий час. То порівняється зі мною на світлофорі, то їхатиме трохи позаду, або поруч. Але оскільки я нічого не порушувала, навіть швидкість відкоригувала спеціально до 50 км на годину, то просто повернула до себе на подвір’я. Припаркувалася, й пішла додому. Раптом чую – різкий звук гальмування, й до мене біжать двоє поліцейських – хлопець та дівчина. Їм чомусь здалося, що я керувала ТЗ в нетверезому вигляді. Звичайно, я відповіла на цю нісенітницю трохи у різкій манері, щось на кшталт «я адвокат, повертаюся зі слідчих дій, й не маю часу на пусті теревені з ментами». Зрозумійте, я була дуже втомлена, а тут такий наклеп. Але того, що відбулося потім, мені навіть у страшному сні не могло привидітись».

А сталося наступне: поліцейські сприйняли ці слова як напад на себе, або як вони ще казали «протидію представникам влади» - й прийняли рішення «запакувати» непокірного адвоката. Й почали ламати руки. Тільки от халепа, дівчина-поліцейська виявилася тендітною, й не змогла заламати ліву руку.  Тож хлопець, аби застібнути кайданки, так натис на праву руку, що роздався характерний хруст. Від крику адвоката Вакуленко прокинулося пів-будинку. Поліцейські трохи розгубилися і відпустили руки Євгенії. Але замість того, аби викликати «швидку», викликали ще один патруль на допомогу.

Трохи ошелешена тим, що відбувається, адвокат Вакуленко спробувала дізнатися, чим викликана така поведінка поліцейських. Виявилося, що ті не були певні, чи покаже вона своє посвідчення водія, а також чи сяде вона до поліцейського авто. «А просто про це запитати не могли?» - обурилася Вакуленко, але аби швидше завершити все це, зробила все, що вимагали. Навіть, 7 разів дмухала у пристрій, який визначає наявність алкоголю. Не допомогло.

І тут вже поліцейські пішли на принцип. Другий патруль привіз двох понятих, аби зафіксувати непевну ходу та нетверезий стан адвоката Вакуленко. А потім ще повезли й до травмопункту, де довго вмовляли лікаря «підтвердити наявність ознак алкогольного сп’яніння у адвоката». Адвокат Вакуленко усього не чула, але відповідь лікаря почула добре: «Я в такі брудні ігри не гратимусь».

Тим не менш, посвідчення водія у Євгенії Вакуленко відібрали, виписали протокол, ще й авто хотіли забрати на штрафний майданчик, але, мабуть, самі вирішили, що то вже занадто.

Й поїхали собі.

До лікарів з приводу перелому руки адвоката Вакуленко вже відвіз товариш. До речі, розуміючи, що слід відразу ж подбати про захист в цій адмінсправі, то адвокат відразу ж пройшла перевірку на вміст алкоголю в крові, якого, звичайно, й не могло бути. Але ця довідка тепер слугуватиме серйозним аргументом в суді.

Але відібрання водійського посвідчення, то пусте.

Більше цікавить інше, скільки ще адвокати дозволятимуть себе бити та ламати руки жінкам?

СУД ВИЗНАВ ПРОТИПРАВНИМ ЗАСТОСУВАННЯ ПОЛІЦЕЙСЬКИМИ КАЙДАНКІВ ДО СУДДІ КИЦЮК