29 лютий 2024, Четвер, 06:47

Ситника звинувачують у зловживаннях на користь Клінтон

18 Березня 2019г.
192010

Президент США Дональд Трамп поширив посилання на аудіозапис людини, схожої голосом на директора Національного антікоррупційного бюро України Артема Ситника, котра стверджує, що "допомагала Хіларі" у подіях американських виборів у 2016 році. Йдеться про те, як тодішні американські державні посадовці використали НАБУ для того, щоб завдати медіа-удару по штабу Д.Трампа в інтересах його конкурентки Хіларі Клінтон, - повідомляє Резонанс.

Тоді в центрі скандалу опинився Пол Манафорт, одна із важливих персон у кампанії Д.Трампа. Через так звану чорну бухгалтерію Партії регіонів стало відомо, що його нібито фінансували представники В.Януковича.

"Я вважаю, потрібно розігнати цю дуже дорогу для українських платників податків контору, котра втонула у корупції та політичних інтригах. Так само, слід раз і назавжди забути про всіх тих високооплачуваних "антикорупційних активістів", котрі тоді працювали піар-обслугою Ситника. Має ж хтось відповісти за обман суспільства", - підкреслив з цього приводу народний депутат України Ігор Луценко у соцмережі.

СПРАВУ «ЧОРНОЇ БУХГАЛТЕРІЇ» МОЖНА ВВАЖАТИ «ПОХОВАНОЮ»

У свою чергу, голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький в інтерв'ю радіо НВ заявив, що голос на записі "на 95%" схожий на голос А.Ситника.

"Керівництво НАБУ фактично порушило законну вказівку прокурора про заборону оприлюднення будь-яких даних до спеціального рішення чи прокурора, чи суду", - повідомив керівник САП. За його словами, коли справа щодо "чорної бухгалтерії" Партії регіонів знаходилася в підконтрольному йому відомстві, жодного особистого підпису П.Манафорта там нібито не було.

"Стверджувати, що Манафорт особисто отримав таку кількість грошей, ми не можемо, бо юридично це не доведено... На тій же стадії, коли слідство лише розпочиналося, дії НАБУ з розголошення даних слідства тоді у мене викликали велике занепокоєння. І я тепер розумію, якщо підтвердяться ті записи, для чого Ситник це робив", - сказав голова САП.

ЩОДО ЗАЯВ МІСІС ЙОВАНОВИЧ

Як нагадує Резонанс, 13 березня 2019 року народний депутат України, фігурант Борислав Розенблат опублікував у соцмережі запис, на якому людина з голосом, схожим на голову НАБУ Артема Ситника, визнається в підтримці Гілларі Клінтон на президентських виборах в США 2016 року.

Як повідомлялось, у жовтні 2017 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом народного депутата Борислава Розенблата до директора НАБУ Артема Ситника та до нардепа Сергія Лещенка. Позивач просить суд визнати протиправними дії очільника Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника щодо розголошення та розповсюдження інформації про громадянина США Пола Манафорта, глави передвиборчого штабу кандидата у президенти США Дональда Трампа щодо наявності прізвища та підписів Манафорта в "чорній бугалтерії Партії Регіонів" у матеріалах досудового розлідування, що мало наслідком втручання у виборчі процеси США у 2016 році та завдало шкоди інтересам України.

ОАСК ЗОБОВ’ЯЗАВ НАБУ ОПРИЛЮДНИТИ ДОКУМЕНТИ ПРО СПІВПРАЦЮ ІЗ ФБР