14 червень 2024, П'ятниця, 13:22

Як порушення прав українців “заховали у олів‘є”

2 Січня 2019г.
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

Громадянин України, який проживає або перебуває в період підготовки та проведення виборів за межами України, реалізує своє право голосу на виборах на загальних підставах, незалежно від правових підстав перебування на території іноземної держави, а також перебування чи неперебування на консульському обліку в закордонній дипломатичній установі України... - законодавство України.

ЦВК за поданням МЗС перенесла 5 виборчих дільниць, які були розташовані на території РФ, до посольств України в Грузії, Казахстані та Фінляндії..., що, безсумнівно, перешкодить мільйонам українських громадян здійснити своє виборче право!

Чи, можливо, вже сьогодні наші співвітчизники в РФ: малярі, столярі, штукатури, прибиральниці тощо масово замовляють квитки на рейси "Москва-Астана", "Санкт-Петербург-Хельсінкі", "Новосибірськ-Тбілісі", щоб 31.03.19 виконати свій громадянський обов'язок?

Це - злочин, передбачений ч. 2 ст. 157 Кримінального кодексу України (перешкоджання здійсненню виборчого права, вчинене за попередньою змовою членами виборчої комісії та іншими службовими особами з використанням влади й службового становища). Санкція - від 3 до 5 років позбавлення волі.

У діяннях керівника МЗС П.Клімкіна й очільниці ЦВК Т. Сліпачук вбачаються ознаки основних виконавців цього кримінального правопорушення, а встановити замовника та інших причетних осіб при даних обставинах - не складно!

ЩОДО НЕПРАВОМІРНОСТІ ДОСТРОКОВОГО ПРИПИНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ ВСЬОГО СКЛАДУ ЦВК

Василь Вовк
Василь Вовк Екс-начальник Головного слідчого управління СБУ, військове звання - генерал-майор, заслужений юрист України