28 лютий 2024, Середа, 17:27

Звільнення від відповідальності Артема Ситника ціною в контрабандний мільйон

25 Квітня 2018г.
Фото: 5 канал
Фото: 5 канал

Богдан Лютий, для Резонансу

Суддя Апеляційного суду міста Києва Володимир Мельник, який скасував рішення районного суду про притягнення Директора НАБУ Артема Ситника до адміністративної відповідальності раніше був фігурантом справи щодо повернення власниці елітних столичних бутиків Оксані Мороз-Хант контрабандного мільйону доларів

Ще у січні 2017 року прем'єр-міністр Володимир Гройсман обурювався щодо рішення судді Апеляційного суду міста Києва В.Мельника про повернення контрабандних грошей сумою 230 тис євро і більше 783 тис дол США громадянці Італії, яку затримали в аеропорту "Київ" в жовтні 2016 року. Глава уряду тоді підкреслив, що митникам пропонували хабар 200 тис дол за повернення незаконної контрабанди, але "вони не пішли на це".

"Я сьогодні звернуся до всіх органів контролю, уповноваженим перевірити дане рішення суду", - запевнив прем'єр. За словами Гройсмана він також мав намір звернутися до Національного антикорупційного бюро, і закликав Міністерство юстиції долучитися до розгляду цього питання.

КВАРТИРНЕ ПИТАННЯ АРТЕМА СИТНИКА

Можливо перебуваючи на гачку у НАБУ, суддя В. Мельник і прийняв незаконне рішення, яким спростував неспростоване на користь очільника Антикорупційного бюро, а саме очевидні, підтверджені та «залізні» факти вчинення останнім адмінправопорушень –несвоєчасне та не в повному обсязі надання відповіді на запит НАЗК. А положення діючого КУпАП не дають можливості оскаржити таке рішення в касаційному порядку. Тому цілком очевидно, що повернення контрабандного мільйону за можливу неправомірну вигоду - точно зійде чи вже зійшло з рук судді В. Мельнику!

Нагадаємо, що суддя Володимир Мельник був переведений з Апеляційного суду Кіровоградської області на посаду судді Апеляційного суду міста Києва Указом Президента Порошенко у 2014 році. До цього довгий час працював суддею Солом’янського районного суду міста Києва.

У травні 2016 року Володимир Мельник вдало проходить кваліфоцінювання.

Але прийняттям незаконних рішень у справах про притягнення до адмінвідповідальності він був відомий ще за часів роботи у Кіровоградській області. Адже як відзначили члени колегії ВККС, в матеріалах щодо розглянутих суддею справ є дані, що за період роботи судді в Апеляційному суді Кіровоградської області у нього є скасовані адміністративні рішення, хоча в цілому за такою категорією справ рішення апеляційних судів є остаточними і не підлягають оскарженню.

Ми в свою чергу, детально проаналізуємо декларації Володимира Мельника на предмет їх можливої перевірки НАЗК та закликаємо небайдужу юридичну спільноту повідомляти редакції Резонансу про факти недоброчесної поведінки цього судді «на гачку».

МІЛЬЙОН ДЛЯ СИТНИКА