14 квітень 2024, Неділя, 10:56

Про кадрову роботу ДБР

2 Квітня 2020г.
8dd68c7e737c08f79a928dd624473a01f5471b1b

Опубліковано звіт про результати діяльності ДБР за 2019 рік.

Згідно з цим звітом, станом на 31 грудня 2019, в Бюро були вакантними 681 посада: 413 в Центральному апараті та 268 в Територіальних управліннях.

При цьому, слідчі є головною та єдиною ланкою Бюро, яка на теперішній час безпосередньо виконує покладені на ДБР завдання – розслідування кримінальних провадження.

Так, в Центральному апараті Бюро станом на 31.12.2019 працювало 116 слідчих, в Територіальних управліннях 279 слідчих.

Для того, щоб потрапити на роботу в ДБР, кандидатам потрібно було пройти відкритий конкурс: скласти тести на знання законодавства, виконати практичні завдання, пройти співбесіду і бути визначеним переможцем, пройти поліграф та спеціальну перевірку. Лише після цього кандидат призначався на посаду.

Однак, 3 березня цього року т.в.о. директора ДБР Ірина Венедіктова вручила всім працівникам Центрального апарату ДБР попередження про звільнення у зв’язку з начебто скороченням посад державної служби, яке зумовлене зміною організаційної структури, в тому числі і всім слідчим.

Проте, жодного скорочення посад слідчих не було і не могло бути, оскільки: завдання ДБР щодо здійснення розслідування злочинів не скасовувалися, підслідність злочинів слідчим Бюро не змінювалася, гранична чисельність працівників ДБР (яка встановлена в Законі на рівні 1500 осіб) не зменшувалася та навіть збільшилася до 1600 працівників. І це все при тому, що в Центральному апараті ДБР та в його територіальних управліннях були вакантні посади слідчих.

Однак, незважаючи на вказане, нове керівництво Бюро вирішило знекровити цей правоохоронний орган, а фактично зупинити роботу слідчих на невизначений час, звільнивши майже 50% слідчих Центрального апарату Бюро, або майже 50 зі 116.

Очевидно, що таке кадрове рішення керівництва ДБР про одночасне звільнення майже половини слідчих Центрального апарату Бюро в умовах гострого дефіциту кадрів, карантину, тривалості конкурсних відборів, є абсолютно бездумним та навіть можна назвати злочинним.

Так, наслідком такого рішення буде значне та невиправдане збільшення навантаження на слідчих Центрального апарату Бюро, які здійснюють розслідування злочинів, вчинених членами Уряду, народними депутатами України, екс-Президентом України та інших високопосадовців, найбільш складних злочинів у військовій сфері.

Розслідування таких кримінальних провадження є більш складним процесом, який вимагає значного досвіду та знань у порівнянні з тими провадженнями, які розслідують слідчі Територіальних управлінь.

Крім того, одночасна зміна слідчих у великій кількості кримінальних проваджень істотно вплине на строки та, як наслідок, результати їх розслідування.

Так, в Центральному апараті один слідчий в середньому здійснює розслідування 15 кримінальних проваджень. Після звільнення їх кількість на одного слідчого може зрости до 30. І це, ще раз наголошу, провадження щодо вищих посадовців держави, найбільш складні категорії злочинів.

Наведу ще декілька даних зі звіту ДБР за 2019 рік, а саме кількість проваджень на 1 слідчого:

- Центральний апарат – 15;

- ТУ ДБР в м. Києві – 163;

- ТУ ДБР в м. Краматорську – 127;

- ТУ ДБР в м. Львові – 94;

- ТУ ДБР в м. Мелітополі – 50;

- ТУ ДБР в м. Миколаєві – 180;

- ТУ ДБР в м. Полтаві – 127;

- ТУ ДБР в м. Хмельницькому – 81.

Теперішній «в.о. директора ДБР», який має відповідати за оперативні підрозділи Бюро, не обізнаний з роботою слідчих, не може спрогнозувати наслідки свого такого управлінського рішення, яке очевидно спричинить вкрай негативні наслідки не тільки для ДБР як державного правоохоронного органу, але й призведе до неможливості виконання завдань кримінального провадження щодо захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування.

НАРДЕП ОСАДЧУК СУМНІВАЄТЬСЯ У ЛЕГІТИМНОСТІ В.О. ДИРЕКТОРА ДБР (ДОКУМЕНТ)

89823080 4034293579945875 8967205416928804864 O
Олег Шрам Адвокат, ексрадник директора Державного бюро розслідувань, голова правління ГО «Рада громадського контролю»,