Асортимент наркотиків, який постійно оновлюється, стає все небезпечнішим і доступнішим, зокрема для молоді. Тому важливо не лише ліквідувати телеграм-канали й інтернет-магазини, але і виробництва таких речовин на внутрішньому ринку.
Як організовуються інформаційні операції проти України? Де і на яких умовах знаходять виконавців? Як відрізнити ботоферми і тролеферми, і чим вони небезпечні? Хто стоїть за політичними телеграм-каналами і чи можливо блокувати їхню роботу? Про це та багато іншого у великому інтерв’ю розповів Ілля Вітюк, начальник управління, Департамент кібербезпеки СБУ.
У Національній поліції створюється новий підрозділ – міграційна поліція, яка не тільки буде розслідувати злочини, пов’язані з легалізацією іноземців та їхньою незаконною діяльністю на території нашої країни, а й займеться боротьбою з торговцями людьми, які вербують наших співгромадян.
Відпрацьовуючи тяжкі й особливо тяжкі злочини, в Нацполіції вирішили як експеримент закріпити за окремими напрямами кримінальних аналітиків. Про те, що змінилося у підходах до розкриття злочинів, як камери відеоспостереження допомагають ідентифікувати людей, хто і навіщо відслідковує дописи у соцмережах, в інтерв’ю розповів начальник департаменту кримінального аналізу Нацполіції Роман Білоус.
Навіщо колишнє керівництво МВС вже після масових розстрілів на Інститутській видало тітушкам автомати Калашнікова, де готувалися вбивства і якою насправді була мета так званого “Харківського з’їзду” наприкінці лютого 2014 року? Відповіді на ці та інші питання можна буде почути, якщо нарешті розпочнеться судовий розгляд однієї з найрезонансніших справ Майдану.
В Офісі Генпрокурора хочуть повернути погони військовим прокурорам і будують нову структуру спеціалізованої прокуратури, яка розслідує злочини у військовій і оборонній сфері. Причому це відбувається паралельно з напрацюванням у профільному комітеті парламенту законопроєкту про військову поліцію. Про те, як вибудовується нова система військової юстиції, а також про розслідування гучних справ в інтерв’ю “Цензор.НЕТ” розповів заступник Генерального прокурора України Максим Якубовський.
Три года за убийство 176 человек. Именно такой срок могут получить те, кто сбил украинский самолет в Иране, потому что местные правоохранители посчитали это неумышленным убийством. Да, именно так. Их не устраивает квалификация, на которой настаивает украинская прокуратура. Они считают, что расценивать гибель экипажа и пассажиров украинского авиалайнера, как особо тяжкое преступление, нельзя, дескать, это очень жестко.
В інтерв’ю “Цензор НЕТ” Валерій Пацкан розповів про те, кому надано найбільші суми з фонду боротьби з COVID-19, що на них закуплено і що ще не профінансовано.
Смерть відомого підприємця Сергія Старицького викликала широкий резонанс у суспільстві. По-перше, стало відомо, що він загинув від вогнепального поранення з пістолета, зареєстрованого на ексміністра закордонних справ Леоніда Кожару. І сталося це в будинку останнього, коли там, за даними, озвученими правоохоронцями, перебувало три людини: Старицький, Кожара та його дружина.
Після перезапуску Держбюро розслідувань і звільнення Романа Труби минуло чотири місяці, але конкурсу на нового директора досі не оголошено, а комісію не створено. Тому про формування нової структури цього правоохоронного органу, резонансні справи і скандали, які супроводжують його роботу, поспілкувалися з тимчасовим виконувачем обов’язків директора Держбюро розслідувань Олександром Соколовим.
Приватні детективи де-факто надають послуги, беруть за них гроші і навіть платять податки. Проте законопроєкт, який би регулював цей вид діяльності, депутати не можуть ухвалити вже понад десять років.
Як Україна, з правової точки зору, має відреагувати на заяву Ірану про те, що наш літак з українськими громадянами на борту був збитий ракетою? Що в цій ситуації можуть і мусять зробити правоохоронні органи, і як захистити права людей, які втратили в цій трагедії близьких?
Одна из основных задач, стоящих перед новым генпрокурором, кто бы ни пришел на эту должность, – наладить коммуникацию между правоохранительными органами и побороть коррупцию в различных ее проявлениях, считает Сергей Нижинский, которого называют в числе претендентов на этот пост.
С момента ликвидации УБОП, многих сотрудников которого обвиняли в том, что они стали выполнять функции тех, с кем боролись, прошло всего лишь три года. И появление в Нацполиции нового департамента по борьбе с преступными сообществами вызвало немало вопросов.
Зависят от работы судебной системы и качества судей, которые туда придут и там останутся, и результаты работы правоохранительных органов. “Реформа сейчас очень важна. Мы видим на примере НАБУ, ГПУ, что большинство резонансных дел слушаются годами, решения, которые в них принимаются, иногда попросту шокируют, – говорит первый заместитель главы Госбюро расследований Ольга Варченко. – У правоохранителей нет никакой гарантии, что дело будет рассмотрено объективно и в разумные сроки. Это сравнимо с “русской рулеткой”, как правило, для обеих сторон! Задачи реформы не только запустить новых людей в систему, но и изменить менталитет и мышление системных профессионалов”.
В отличие от тех же спиртзаводов, где находятся представители ГФС с контролирующими полномочиями, при изготовлении топлива контроль не предусмотрен. Поскольку для того, чтобы работать на этом сегменте рынка, предпринимателю не нужна лицензия. Она в принципе законом не предусмотрена. Так что остановить подпольное производство могут лишь правоохранители. Если найдут, конечно.
Как рассказали в Нацполиции, в целом было проведено 454 обыска на территории 15 областей, в ходе которых изъято кроме наличных 50 килограммов серебра, а также 3,7 килограмма золота в слитках, 215 единиц ювелирных изделий, 30 дорогостоящих часов, коллекция из 126 золотых и серебряных монет, 51 предмет искусства, включая старинные книги, иконы, картины, 9 единиц огнестрельного оружия, 7 комплектов спецтехники и 54 единицы оргтехники.
В законопроекте Минфина упор делается не на обещанных супераналитиков, а на детективов, которые вправе использовать полицейские средства, предусмотренные Законом Украины “О Национальной полиции”. Причем эта часть будущих сотрудников получит, согласно замыслу авторов, еще и спецзвания. Что касается самих аналитиков, пока в принципе непонятно, сколько конкретно их будет и каковы их функции, которые детально в документе решили не прописывать