» Генерал Василь Вовк посилив СЗРУ

02 лютий 2023, Четвер, 12:58

Генерал Василь Вовк посилив СЗРУ

17 Жовтня 2019г.
0
Василь Вовк

Колишній начальник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк, який до серпня 2017 року ще перебував у розпоряджені голови Служби безпеки, поновився на військовій службі у лавах Служби зовнішньої розвідки України. Про це повідомляє Резонанс 17 жовтня 2019 року із посиланням на джерела.

За неофіційними даними, кандидат юридичних наук Василь Вовк наразі працює над виконанням розвідкою таких завдань, як учать у виробленні державної політики у сфері національної безпеки країни; боротьбі з міжнародною організованою злочинністю, тероризмом; протидії незаконній торгівлі зброєю і технологіями її виготовлення тощо.

За інформацією Вікіпедії, Василь Васильович Вовк розпочав службу в органах безпеки 1988 року на посаді слідчого в Управлінні СБУ у Вінницькій області. Грудень 2003 — травень 2005 — заступник начальника відділу, начальник відділу Головного слідчого управління СБ України.

За розслідування у 2004 році кримінальної справи щодо контрабанди ракет Х-55 і Х-55СМ, викриття з подальшим засудженням членів міжнародної злочинної групи контрабандистів зброї отримав почесне звання "Заслужений юрист України".

Липень 2007 — березень 2010 — заступник, перший заступник, начальник Головного слідчого управління СБ України.

Березень 2010 — звільнений з посади указом Януковича, виведений у розпорядженні Голови СБУ. Листопад 2012 — звільнений з військової служби в органах СБ України.

Лютий 2014 — червень 2015 — перший заступник, начальник Головного слідчого управління СБ України (за рішенням суду поновлений на військовій службі в СБУ з листопада 2012).

Має нагороду – орден Богдана Хмельницького – за розслідування справи про геноцид українського народу у 1932–1933 роках.

Після початку російської військової агресії генерал Вовк на посаді керівника слідства СБУ займався притягненням до відповідальності сепаратистів, терористів, диверсантів, шпигунів тощо. Періодично брав участь в операціях в АТО, у тому числі пов'язаних з визволенням викрадених українських бійців та заручників. Саме він розробив і реалізував операцію з визволенням бійців спецпідрозділу СБУ «Альфа», яких утримували бойовики на чолі з російським спецназівцем Ігорем Стрелковим-Гіркиним. Генерал особисто зустрічався з терористами в окупованому Слов'янську.

Василь Вовк очолив і розслідування збиття російським військовим екіпажем ЗРК «Бук» 17 липня 2014 року малазійського пасажирського літака Боїнг 777.

У серпні 2014 року став співголовою міжнародної групи з України, Нідерландів, Австралії, Бельгії й Малайзії. У вересні, жовтні, листопаді 2014 року, січні, березні 2015-го в Амстердамі, Утрехті, Бреді, Гаазі звітував про роботу українських слідчих та представляв плани роботи групи. Проводив перемовини щодо поліпшення ефективності розслідування з керівництвом прокуратури й поліції Нідерландів, Британії.

ПРО ЗАПИТАННЯ ПІСЛЯ ДОПОВІДІ МІЖНАРОДНОГО СЛІДСТВА ПО МН-17

З липня 2014 — як експерт бере участь у переговорах тристоронньої контактної групи в форматі «Україна-Росія-ОБСЄ» у Мінську та з майданчику ОБСЄ у Києві. За результатами роботи в цій групі, а також окремих операцій з волонтерськими організаціями було звільнено сотні українських заручників, які утримувались терористами ДНР та ЛНР. А 26 грудня 2014 року за результатами перемовин Вовка зі співробітниками ФСБ, представниками «ОРДЛО» та підписання останніми у Мінську особистих зобов'язань було проведено саму масштабну операцію — одночасно звільнено 150 українських бранців, серед яких 77 бійців батальйону «Донбас».

ЧОМУ ЗМІНИЛИ ЕКСПЕРТІВ У ТРИСТОРОННІЙ КОНТАКТНІЙ ГРУПІ 2014 РОКУ

Із вересня 2014 Василь Вовк контролював роботу Міжвідомчого центру допомоги громадянам у питаннях звільнення заручників та пошуку зниклих безвісти. За період 2014—2015 рр завдяки діяльності Центру було звільнено 2716 незаконно захоплених українських громадян.

Автор резонансний публікацій.

ЩОДО ПОБОРІВ НА КОРДОНІ ТА КОНТРАБАНДИ В ЗОНІ АТО

Резонанс намагався отримати підтвердження неофіціійної інформації безпосередньо у Василя Вовка. Однак генерал поки утримався від коментарів.

Нагадаємо, 20 вересня 2019 року Президент України Володимир Зеленський призначив Валерія Євдокимова головою Служби зовнішньої розвідки України.