Карантинні заходи потрібні, але незаконні - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

02 июнь 2020, Вторник, 19:45

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Карантинні заходи потрібні, але незаконні

11 марта 2020г.
0

Карантинні заходи - це все правильно! Але без «АЛЕ» нашому уряду ніяк не жити.

Рішення Кабміну заборонити акції, мітинги чи інші мирні зібрання - НЕЗАКОННЕ!

Нагадаю нашій владі пряму норму Конституції України, а саме ст. 39, яка гарантує право на мирні зібрання і передбачає: обмеження права збиратися мирно може встановлюватися судом. І це лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку, зокрема і для охорони здоров’я населення. А тому уже нові профани, для цього потрібно рішення СУДУ.

Окрім цього, у ст. 30 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного добробуту населення» зазначається про особливі умови та режим праці, навчання і пересування, якщо виникне та поширюватиметься небезпечна інфекційна хвороба. І рішення про це можуть ухвалювати органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування за поданням головних державних санітарних лікарів.

За закони виходить, що запровадження карантину автоматично не передбачає обмеження права на мирні зібрання. Без рішення суду такі заборони застосовувати не можна.

Джерело

ПОЛІЦІЯ СЛІДКУВАТИМЕ ЗА ПОРУШЕННЯМ ОБМЕЖУВАЛЬНИХ ЗАХОДІВ ЧЕРЕЗ КОРОНАВІРУС

Володимир Пилипенко Представник України у Венеціанській комісії (2013-2017 рр), народний депутат України VI-VII скликань, директор Українського центру суспільно-правових досліджень.