13 квітень 2024, Субота, 21:57

Татаров адвокат чи ні? Або що важливіше – форма чи зміст

20 Грудня 2020г.
Олег Татаров, архів
Олег Татаров, архів

Василь Вовк

Ламають списи сильні юридичного і не тільки світу цього навколо простих питань: адвокатом є сьогодні заступник Глави АПУ Олег Татаров чи ні? Генеральний прокурор і його заступники мають йому підписувати підозру чи не обов’язково?

При цьому використовують дуже складні науково-правові формулювання, підключають політичних експертів, для яких кримінальна юстиція – не більше, ніж детективна історія, тощо.

Але все набагато простіше.

Кримінальний процесуальний кодекс (Закон) визначає коло осіб, щодо яких застосовується особливий порядок кримінального провадження, і там значиться також адвокат (ст. 480). А письмове повідомлення про підозру адвокату, депутату місцевої ради, деяким іншим категоріям осіб здійснюється «…Генеральним прокурором, його заступниками, керівником обласної прокуратури в межах його повноважень» (ст. 481).

Залишилось відкрити статтю 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», яка визначає основні терміни, яка й ставить крапку над «і»: «адвокат – фізична особа, яка здійснює діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом».

Ключові слова – «здійснює діяльність», тому якщо адвокат зупинив своє право на зайняття адвокатською діяльністю, то як наслідок втрачає встановлений законом статус адвоката і передбачені для нього «привілеї», у тому числі право на особливий порядок кримінального провадження.

Але хіба суть повідомлення про підозру в тому, якого рівня прокурор її погодив?

САП ПЛАНУЄ ВРУЧИТИ ПІДОЗРУ ОЛЕГУ ТАТАРОВУ 18 ГРУДНЯ

Виправдування себе на основі пошуку формальних помилок в процесуальних документах правоохоронців, ухилення від отримання повідомлення про підозру - сприймається громадськістю на користь останніх - як додатковий доказ винуватості особи.

Тому дозволю собі дати пораду Олегу Татарову: отримуйте підозру, хто б її не погодив-підписав, наполягайте на проведенні слідчих дій невідкладно та із самого початку «на корню» аргументовано розбивайте висунуте звинувачення.

Й якщо вийде, наполягайте на реєстрації злочинів щодо тих, хто незаконно притягував Вас до кримінальної відповідальності.

ЯК КОЗАКИ «ВІДЬОМ ШУКАЛИ»… В ОФІСІ ПРЕЗИДЕНТА

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram

Василь Вовк
Василь Вовк Екс-начальник Головного слідчого управління СБУ, військове звання - генерал-майор, заслужений юрист України