14 червень 2024, П'ятниця, 12:38

Як Україні позбутися олігархату

30 Січня 2020г.
83490675 2479596478959596 9063886569575809024 N

- Фактично кожний олігарх має свою мініспецслужбу,  – заявив Генеральний прокурор, коментуючи 30 січня 2020 року ситуацію з тотальним несанкціонованим прослуховуванням керівництва нашої держави.

Повністю погоджуюсь із таким висновком, але вбачаю за доцільне розширити його та дати відповідь на питання - що робити?

Окрім мініспецслужб, як влучно висловився Генпрокурор, олігархи мають свої мініпрокуратури, приватні поліцейські мініструктури, мінісуди, мінімінюсти, мініМЗСи, а дехто навіть намагається формувати власні мінівійська.

СБУ РОЗСЛІДУЄ ПРОСЛУХОВУВАННЯ ГОНЧАРУКА

До чого це призведе?

Відповідь коротка й однозначна: державне управління втратить свою функцію, а значить існування України як суверенної, незалежної, унітарної держави вже найближчим часом буде під великим питанням. Цього тільки й чекають наші сусіди – близькі і далекі.

А тепер відповідь на питання – що робити, як уберегти Державу?

Потрібно позбутись олігархів, про що, до речі, говорять усі, вживаючи термін «деолігархізація», але ніхто не пропонує план заходів й алгоритм їхнього виконання. Хоча нічого надскладного у цьому немає – достатньо зробити таке:

1. Притягнути оліхархів-крадіїв до кримінальної відповідальності (повідомлення про підозру) й помістити за грати з послідуючим засудженням із конфіскацією активів, віджатих злочинним шляхом в українського народу.

2. Тих, хто втече (можливо, навіть кращий варіант), оголосити в розшук й забути про них після «націоналізації» награбованого ними майна.

Для високих чиновників і правоохоронців, які прийматимусть участь у спробах реваншу олігархату, – див. п. п. 1 і 2.

Що на сьогодні заважає цьому процесу?

Відсутність:

а) сили волі у людей, які зобов’язані спасати Державу;

б) професіональної сміливості, юридичної сили і правової підготовки у представників кримінальної юстиції та споріднених структур, які зобов’язані невідкладно діяти на захист Держави.

Україна довго не втримається догори дриґом. Нам вкрай необхідно ставати на ноги!

УКРАЇНЦІ ЧЕКАЮТЬ ОГОЛОШЕННЯ ПІДОЗР VIP-ПЕРСОНАМ, А НЕ ЇХ ХОЛУЯМ

Василь Вовк
Василь Вовк Екс-начальник Головного слідчого управління СБУ, військове звання - генерал-майор, заслужений юрист України