09 грудень 2023, Субота, 04:41

Матіос у похід зібрався…

28 Травня 2020г.
99

Анатолій Маркевич

Рішення суду про поновлення А. Матіоса на військовій службі було очікуваним. Надто кострубато представники нової влади вирішили питання з його звільненням. Колишній Міністр оборони А. Загороднюк недолуго втрутився в процедуру позбавлення Генпрокуратури від А. Матіоса і його юристи наробили багато помилок у дотриманні процедури звільнення. За це і отримали конфузу.

ОАСК ПОВНІСТЮ ЗАДОВОЛЬНИВ ПОЗОВ МАТІОСА

Саме ці формальні порушення процедури стали зачіпкою для поновлення «самого військового з усіх військовослужбовців». Сподіваюсь, юристи Міноборони неодмінно подадуть апеляційну скаргу на це судове рішення і знайдуть достойні аргументи для відстоювання рішення про звільнення.

Цікавим є інше питання. Навіщо А. Матіосу ця військова служба?! Адже він не має будь якої, навіть початкової, військової освіти і завжди був далекій від військової служби.

Варто подивитися на його фото у військовій формі з капелюхом, який висить у нього на вухах...

Красномовна ілюстрація у військових викликає лише посмішку і багато говорить про «військовість» того, хто під цим капелюхом.

Для таких у військовому середовищі є точна і принизлива назва, тут її наводити не буду, щоб не засмутити читачів...

Але перша асоціація, яка виникла при погляді на це фото – його схожість на зображення відомого комічного літературного персонажа. Бравого солдата Швейка!

За основною першою освітою А.Матіос є диригентом. В його житті сталась одна випадковість – він був призначений головним військовим прокурором, не маючи для цього ні хисту, ні знань, ні досвіду.

Можливо, йому зараз, коли попередньої посади вже не існує, буде до вподоби посада Головного військового диригента?! Така існує! Начальник Військово-музичного управління Збройних Сил України — Головний військовий диригент. Ось і рветься він у військо.

Але майже одночасно А. Матіос та група наближених до нього колишніх військових прокурорів отримали свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.

ІЗОВІТОВА ДОРУЧИЛА ПЕРЕВІРИТИ НАБУТТЯ СТАТУСУ АДВОКАТА МАТІОСОМ

Ситуація цікава тим, що згідно Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні особа має здавати такі іспити і отримувати свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю виключно по місцю свого проживання. А. Матіос та інші його прибічники до недавнього звільнення з військової прокуратури перебували і проживали у м. Києві та Київській області. У Луцьку вони точно не мешкають

Але Матіос є відомим пройдисвітом! І тут він знайшов дірку в законодавстві. Можливість скласти іспити в іншому регіоні, якщо якимось документом підтвердити право власності або користування у тій області приміщенням.

За адресою, вказаною в реєстрі адвокатів А. Матіосом та іншими, стоїть звичайний старий і непрезентабельний 4-поверховий житловий будинок забудови 60-х років минулого сторіччя. На першому поверсі будинку розташовані нежитлові приміщення, які зайняті гастрономом і аптекою.

Можливо, Матіос і Ко орендували частинку магазину чи аптеку для організації адвокатського бюро? Або всі дружньою компанією взяли у оренду квартиру в цьому будинку і проживали там також гуртом?! Тоді цікаво, як до факту спільного мешкання із колишніми службовцями поставилась дружина Матіоса?! Адже серед його колег не лише чоловіки, а й Ольга Миргородська.

У такий спосіб, усіма правдами і неправдами, Матіос став волинським адвокатом.

То ким він є насправді – військовим чи адвокатом?

Зауважу, що Матіос завжди був далекій від військової служби. І адвокатом його важко уявити.

ЩО КРУТІШЕ – «ПОПРАВКИ ЛОЗОВОГО» ЧИ ЇХ ТЛУМАЧЕННЯ МАТІОСОМ

Напевно, він таки зібрався не у військовий похід, а в похід до влади.

Його виштовхали у двері, а він лізе у вікно. У цьому весь Матіос. Без посади, без владних повноважень, без гучних скандалів - він нікому не цікавий та не потрібний.

Немає сумніву, що він оскаржив й своє звільнення з лав Генеральної прокуратури. Так що це – тільки початок тривалої вистави. з різних намагань А. Матіоса повернутись до влади.

Сподіваємось, юристи прокуратури є більш грамотними, ніж юристи Міноборони. І зможуть довести законність звільнення А. Матіоса в суді. Але першій тайм битви Матіоса з МОУ, якій свого часу підіграла Генпрокуратура, наразі програний.

Чекаємо на продовження….

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ВІДМЕЖУВАВСЯ ВІД ПОРТНОВА ТА МАТІОСА

Маркевич
Анатолій Маркевич Закінчив із відзнакою у 1982 році військово-юридичний факультет Військового Інституту. У 1982-1991 роках працював на різних посадах у військових прокуратурах Збройних Сил СРСР. У 1992-2005 роках - в системі військових прокуратур Генеральної прокуратури України. Пройшов службові сходинки від слідчого військової прокуратури гарнізону (армії) до заступника військового прокурора Центрального регіону України, полковник юстиції запасу, почесний працівник прокуратури України, ветеран прокуратури України. З 2006 року адвокат в м. Києві.