14 червень 2024, П'ятниця, 11:35

Підводні рифи справи про корупцію в МОУ

12 Жовтня 2017г.
22447498 1455431141159978 1735444152 N

11 жовтня 2017 року НАБУ та САП затримали заступника глави Міноборони і керівника департаменту цього міністерства за підозрою в розтраті 149 млн грн під час закупівлі палива. А керівників компанії "Трейд Коммодіті", яка поставляла то паливо, не затримали. Чому?
 Це відсутність професіоналізму в роботі, або політична заборона чіпати "поважних" осіб - фактичних господарів комерційної структури. Такий початок розслідування - є початком його поховання.

Першочергові слідчі дії (обшуки й затримання) за усіма правилами криміналістики мають проходити одночасно щодо усіх майбутніх підозрюваних. Керівникам груп вручаються опечатані конверти, які вони відкривають перед виїздом за адресами обшуків та затримань. Підозрювані особи у цей час тримаються під зовнішнім спостереженням й слуховим контролем, що дає змогу групам корегувати свої дії й маршрути…

Й далі за книжкою, нічого складного немає, було б бажання, відповідна підготовка та професійне керівництво операцією.

"Трейд Коммодіті" отримала від влади (й не потрібно говорити про виграні тендери) підряди на суму 6,87 млрд грн. Серед найбільших замовників її продукції – НАЕК "Енергоатом", ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", ПАТ "Укрзалізниця". Виходячи із встановлених найвищим корупційним керівництвом правил (відкати від 30 до 100 відсотків), олігархи й бандюки тільки з вищезазначеної суми вкрали народних грошей мінімум 2 290 000 000 гривень.

Керівництво "Трейд Коммодіті", її господарі, а також керівництво "Енергоатому", "Об'єднаної гірничо-хімічної компанії", "Укрзалізниці" уже сьогодні мають бути затримані, або оголошені в розшук, якщо втекли.

Інакше, це не системна робота, наслідком якої буде розвал справи після великого піару. Через день-два посадовці МОУ вийдуть під залог, а через кілька місяців цю справу закинуть в шухляду.

ЗАСТУПНИКА МІНІСТРА ОБОРОНИ УКРАЇНИ ВИКРИТО У КОРУПЦІЇ

Василь Вовк
Василь Вовк Екс-начальник Головного слідчого управління СБУ, військове звання - генерал-майор, заслужений юрист України