28 травень 2024, Вівторок, 06:45

мамка
Григорій Мамка

Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, доктор юридичних наук


19 апреля 2021

Уявіть на мить – у вас є можливість порушувати правила ПДР на дорозі і за це вам нічого не буде. Можна сідати за кермо напідпитку у великому місті, перевищувати швидкість, не перейматись сигналами світлофора і при цьому – повна безкарність. Таке можливо хіба що у фільмі у жанрі фентезі, але у сучасному світі такий сценарій не матиме шансів на успіх.

0
25 марта 2021

Реформа прокуратури має відбуватись не на папері і не на рівні зміни вивісок. Потрібно робити реальні кроки і вносити зміни в закони. Комітет з питань правоохоронної діяльності пропонує дієвий механізм, який дозволить молодим випускникам юридичних вищих навчальних закладів здобувати перший досвід роботи саме в органах прокуратури.

0
16 марта 2021

На початку березня цього року Верховна Рада провалила голосування за формування Комісії з азартних ігор та лотерей. У зал були винесені три законопроекти (4351-1, 4351, 4351-2), які б могли дозволити Фінансовому комітету парламенту сформувати Комісію, та жоден з них не знайшов підтримки. Справа в тому, що, згідно закону про азартні ігри, протягнутому монобільшістю, по-різному можна трактувати, хто проводитиме конкурс з відбору її членів. Але нещодавній провал в голосуванні свідчить про те, що та Комісія, яка вже була створена Кабміном, влаштовує тих, кому це вигідно.

0
02 марта 2021

З тих пір, як Державне бюро розслідувань мало б «перезапуститись», минуло більше року, але в органі, який займається розслідуванням справ, в яких фігурують правоохоронці, судді та інші високопосадовці і в якому розслідуються “справи Майдану”, досі відсутній легальний керівник.

0
19 февраля 2021

Дискусія щодо легалізації короткоствольної вогнепальної зброї в Україні ведеться ледь не з часів проголошення незалежності. Блогери, журналісти та експерти часто піднімають тему легалізації зброї, міркують про готовність людей щодо її застосування з метою самооборони.

0
10 февраля 2021

Події останніх років, пов’язані з масштабними пожежами, схоже, нинішню владу так нічому і не навчили. Згадаймо Одесу, де лише за 2019 рік стались три гучні пожежі: у обласному медцентрі психіатричного здоров’я загинули 8 людей, далі вогонь забрав життя 9 людей під час пожежі в готелі “Токіо Стар” і в тому ж році сталась ще одна гучна пожежа – 16 осіб загинули внаслідок загоряння в Одеському економічному коледжі на Троїцькій. Колишній очільник ДСНС Одещини Віктор Федорчак, якого підозрювали у неналежній організації нагляду за пожежною безпекою, що призвела до масштабних пожеж, після всіх цих подій був відправлений під домашній арешт.

0
11 января 2021

В Україні достатньо норм у законодавстві, які дозволяють жорстко контролювати порушення ПДР. Але чомусь владі це ніяк не зрозуміло. Ключова проблема в тому, що МВС, Нацполіція, Мінфраструктури та місцева влада недбало ставляться до роботи та виконання власних обов‘язків. А подібні законопроекти, як вищезгаданий – це лише завуальоване намагання розширити повноваження Нацполіції. І це крок не до безпеки на дорогах, а до поліцейської держави.

0
12 ноября 2020

Про «шалений принтер» в законопроектній роботі, напевно чули всі. Але вже настав той строк правління «зеленої влади», що кожен український громадянин не тільки чув, але й відчув вже на собі «покращення» від таких законопроектів. За останній рік, законодавча система України, яка й так була дуже далека від ідеалу, занурена в цілковитий хаос. Коли представники монобільшості одним законопроектом можуть внести зміни в частину чинного законодавства, а про іншу – забути. Створюють не тільки юридичні лакуни , а найстрашніше – конфлікти норм, вирішувати які немає кому при правозастосовчій практиці. Причина цього не тільки в тотальному юридичному та часто освітньому невігластві багатьох представників монобільшості. Але й у застарілих алгоритмах роботи Апарату Верховної Ради України, який налаштований так, щоб не особливо то й допомагати депутатам в законодавчій роботі.

0
05 октября 2020

30 вересня на засіданні Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності був серйозно розкритикований підготовлений Мін’юстом законопроект №3892 (далі — законопроект) щодо відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень. Розкритикований і повернутий на доопрацювання. Під виглядом того, що у багатьох країнах є подібна практика, автори проєкту хотіли просунути незрозумілий та недоопрацьований механізм.

0
26 мая 2020

В Україні багато хто нарікає на корумпованість та заангажованість судової гілки влади. Але у медалі завжди є дві сторони. І друга – це тиск на суддів з боку політиків та прокурорських працівників.

0
27 апреля 2020

Мені все рівно, яку «мишачу метушню» влаштували навколо цього законопроекту його лобісти та противники, які афілійовані з певним олігархом чи політичними силами. Але як юрист та колишній правоохоронець, я не можу спокійно споглядати як вчергове гвалтують Закон та юридичну логіку.

0
21 апреля 2020

Маємо у вигляді новоприйнятого закону чергову «мильну бульбашку» від влади. Закон НІЧОГО не змінить в катастрофічній ситуації, що склалася для екології, навколишнього середовища та безпеки громадян. Збільшені адмінштрафи нічого не дадуть, адже накладати їх фактично немає кому. Кримінальні справи порушуватися не будуть, превенції також не чекайте – через некомпетентність Нацполіції та невдалі «експерименти» та «реформи» над її структурою та компетентністю особового складу.

0
09 апреля 2020

Намагання влади боротися із масовою спекуляцією товарів протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню пандемії коронавірусу – можна остаточно визнати імітацією. Адже практичний юридичний механізм Парламент надав. Але Уряд в умовах піку пандемії навіть не квапиться його використати, щоб зробити доступними такі необхідні для лікарів та населення товари. Доки українці , купляють за шалені гроші маски та антисептики сумнівної якості, урядовці та топ-політики плодять порожні за змістовністю відео-роліки та сумнівні за логікою та доцільністю карантинні обмежувальні заходи.

0
01 апреля 2020

Прийняття 30 березня у першому читанні Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності» (в народі – «антиколомойського» закону») суспільству подали як безперечну перемогу. Звичайно, це політична перемога. Але як часто в останні роки буває в Україні «благими політичними намірами вимощена дорога в юридичне пекло».

0
24 февраля 2020

Для того, чтобы отдельные профессиональные “активисты” не разносили очередную “зраду” о том, что этот проект закона якобы тормозит реформу прокуратуры, решил, как один из его соавторов, объяснить основные положения документа и для чего они предлагаются.

0
08 января 2020

Ціла доба владою була витрачена на продукування юридичної нісенітниці та недолугих піар-заяв, які не будуть нести в собі жодних конструктивних наслідків для процесу розслідування цієї авіакатастрофи. Скоріш за все така «бурхлива діяльність» була спродукована, щоб лише відволікти увагу суспільства від скандалу навколо відпустки Зеленського в Омані

0