Володимир Бурак - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

11 июль 2020, Суббота, 07:32

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця
Володимир Бурак

Кандидат юридичних наук; доцент кафедри соціального права Львівського національного університету ім. І. Я. Франка; експерт Українського центру соціально-правових досліджень


25 июня 2020

Депутатка від «Слуги народу» і голова Комітету Верховної ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, виступаючи на вебінарі організованому Київською школою економіки у травні 2020 року, заявила, що у родинах, які потребують матеріальної допомоги, народжуються діти «дуже низької якості». Відповідно вона навела як «приклад» можливість стерилізації жінок.

0
17 июня 2020

Сьогоднішня ситуація з карантином і дотриманням трудових прав вчергове підтвердила тезу, що чинне трудове законодавство не відповідає сьогоднішнім реаліям і не може забезпечити адекватне регулювання трудових відносин в сучасних умовах.

0
12 мая 2020

18 березня 2020 року набув чинності Закон України «Про повну загальну середню освіту». Не потребує додаткового обґрунтування необхідність прийняття закону, який покликаний продовжити реформувати систему середньої освіти, розпочату після прийняття закону України «Про освіту» в 2017 році.

0
10 апреля 2020

Іншим шляхом комунікації влади і народу є інформування народу про напрямки діяльності та обґрунтування прийнятих рішень. Тут ми стикаємося з таким феноменом як відеозвернення. Влада не може чи не хоче зрозуміти, що час «Бесід біля каміну» вже давно пройшов.

0
02 апреля 2020

Перш ніж приступити до короткої характеристики змін необхідно зазначити, що трудове законодавство радянського зразка, яке так і не було реформоване абсолютно виявилося не здатне регулювати трудові відносини, які повинні трансформуватися в умовах каротину запровадженого в Україні. Тому внесення змін хоча б частині режимів роботи є на часі.

0
20 января 2020

В Україні вже давно назріла реформа трудового законодавства, оскільки чинний КЗПП України морально застарів. Він не здатен регулювати існуючі трудові відносини. Країни по різному підходять до необхідності такого реформування. Частина приймає нові кодекси. У Польщі, наприклад, кодекс не приймали, а обмежилися внесенням відповідних змін до чинного.

0
19 декабря 2019

З кодексу виключаються статті, які передбачають попередню згоду виборного органу первинної профспілкової організації на звільнення працівника. Також з повноважень виборного органу первинної профспілкової організації на підприємстві, в установі, організації пропонується виключити надання згоди на звільнення працівника.

0
11 декабря 2019

У мережі можна знайти проект Трудового кодексу підготовлений Кабінетом Міністрів України, який чомусь назвали закон «Про працю».

0
21 октября 2019

У кодексі необхідно передбачити норми стосовно недопущення дискримінації, захисту тих прав і свобод, які раніше не захищалися нормами трудового права: право на захист персональних даних, право на інформацію про умови праці, право на повагу до честі, гідності, на конфіденційність особистої інформації, право працівника на таємницю його приватного життя, захист від мобінгу, від сексуальних домагань та інші.

0
02 октября 2019

Викликає занепокоєння те, що влада навіть утаємничила концепцію проекту, яким вона його бачить. При цьому якщо зважати на заяви голови комітету Верховної ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, то Україна буде відступати від стандартів передбачених конвенціями Міжнародної організації праці, а також від зобов’язань, які вона взяла на себе підписуючи угоду про асоціацію з Євросоюзом.

0
02 июля 2019

З 1 липня 2019 року в Україні зросли показники прожиткового мінімуму на одну особу, а також для основних соціально-демографічних груп населення.

0
18 июня 2019

До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 47 народних депутатів України щодо конституційності положень частини шостої статті 6 Закону України «Про оплату праці». У поданні зазначається, що частина шоста статті 96 Кодексу законів про працю України, в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6 грудня 2016 року № 1774-VІІІ, є такою що суперечить Конституції. Нагадаємо, що відповідно до ч. 6 ст. 96 КЗПП України в чинній редакції мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

0
05 июня 2019

Міністерство освіти і науки України опублікували для громадського обговорення документ під назвою «Концепція реформування юридичної освіти». Це вже не перша спроба реформувати юридичну освіту. Пригадаймо нашумілий проект закону «Про юридичну (правничу) освіту і загальний доступ до правничої професії», який в інтернет-спільності назвали законом про обмеження доступу до правничої професії. Впевнений, що абсолютна більшість громадян усвідомлює необхідність реформування юридичної освіти в умовах майже тотальної недовіри з боку суспільства до якості функціювання правової системи держави в цілому і діяльності таких її правових інститутів.

0